Skutečná péče, která uzdraví Vaše vlasy a pokožku hlavy.

Odborník na trichologii.

Co je to trichologie?

Trichologie se zabývá léčením vlasů a vlasové pokožky. 
Pomocí trichologické mikrokamery provedeme diagnostiku vlasu a vlasové pokožky, díky které zjistíme příčinu vlasového problému, určíme léčbu a najdeme dlouhodobé řešení problémů.
✔️ padání vlasů
✔️  padání vlasů po porodu
✔️  řídnutí vlasů
✔️  alopecie
✔️  nadměrné maštění vlasů
✔️  seboroická dermatitida
✔️  lupy, šupinatění pokožky
✔️  lupénka
✔️  suchá, dehydratovaná kůže a vlasy
✔️  vlasy zničené chemickými zákroky

Každému problému se podíváme na vlásek a najdeme vhodné řešení.

Trichologie je vědní obor, který se zabývá a studuje pokožku hlavy, vlasovou pokožku a vlas jako takový, zkoumá příčiny onemocnění, zkoumá onemocnění samotné a jejich řešení. Trichologie se snaží najít vhodnou péči a léčbu, abychom vlas a pokožku uzdravili pomocí správné hygieny a vhodně zvolených přípravků.

V trichologii propojujeme dermatologii i náš životní styl spojený s našim fyziologickým vývojem organismu a genetikou, která má obrovský vliv na určení případné příčiny onemocnění a správného postupu léčby ke zlepšení a udržení kvality vlasů.

Trichologie se zabývá důkladným rozborem pokožky hlavy, vlasů, ale také životního příběhu, který naše vlasy dokáže nezměrně ovlivnit po psychické nepohodě. a následně vyvolává změny v našem těle po fyziologické stránce, která může mít pak přímý vliv na naše vlasy a pokožku, Poté se snažíme najít správnou péči pro vlasy i vás samotné. 

Pomůžeme Vám odpovědět na otázky ohledně problémové pokožky hlavy, malé hustoty vlasů, jak si udržet jejich kvalitu, svěžest, kondici., a mnoho dalších.

Mnoho žen a mužů v dnešní době řeší tuto problematiku, která narůstá s uspěchanou dobou a proto hledáme alternativy, jak pomoci.. Často se stává, že více pečujeme o naše vlasy, ale zapomínáme na pokožku hlavy, ze které mohou plynout i následné problémy, onemocnění vlasové  pokožky a poté i vlasů. Existují ovšem i fyziologické obtíže, které ovlivňují hormonální hladinu (onemocnění, jako ulcerózní kolitida, štítná žláza, menopauza aj. ), kdy je léčba rozsáhlejší, ale jistá. 

Kdo je tricholog?

Tricholog se věnuje péči o vlasovou pokožku a vlasy, kdy na základě  jemného vyšetření mikrokamerou dokáže a diagnostikuje skutečné příčiny obtíží. Pomocí vhodného postupu ošetření zlepšuje opětovnou vitalitu i  zdraví vlasu a vlasové pokožky.

Řeší převážně nadměrné padání vlasů, padání vlasů po porodu, řídnutí vlasů, alopecii, nadměrné maštění vlasů, seboroickou dermatitidu, lupy a šupinatění pokožky, lupénku, suchou a dehydratovanou kůži a vlasy, vlasy zničené chemickými zákroky. důsledky hormonální nerovnováhy na naše vlasy a kůži.

Další důležitou součástí naší praxe je neustálý vývoj a vzdělávání se, pozorování nových a vhodných kosmetických produktů a zvážení, zda jsou skutečně vhodné pro zdraví nejen našich vlasů a pokožky. Dbáme na dlouhodobé a kvalitní řešení, tak aby produkt do budoucna ještě více nepoškodil naše vlasy i pokožku. 

Jak probíhá trichologické vyšetření?

Správné vyšetření probíhá pomocí trichokamery, která odhaluje příčinu onemocnění a naše obtíže s vlasy a vlasovou pokožkou. Pomocí jemného vyšetření můžeme diagnostikovat onemocnění a zvolit nejlepší vhodný postup ošetření. Vyšetření mohou podstoupit všichni, kteří chtějí zlepšit kvalitu vlasů a nejsou spokojeni se současným stavem.   

Při první návštěvě Vás čeká příjemný rozhovor při čaji či kávě, abychom zjistili, jak je na tom vaše pokožka a vlasy, jak pečujete o své vlasy, jaké přípravky používáte, zda často absolvujete chemické zákroky (barvení, aj.), zjišťujeme jak je na tom Váš životní styl (strava, pití, psychická zátěž, rodinná pohoda aj.) a jeho možné ovlivnění na našich vlasech a pokožce, akutní či chronická onemocnění. V podstatě je vyšetření malý průzkum života a jeho možný vliv na naši pokožku hlavy a vlasy.

Po pohodovém rozhovoru provedeme zmapování a vyšetření vlasů ( vlasových stvolů, vlasových cibulek) pomocí trichokamery odhalíme mnohé. Vždy nafotíme aktuální stav vlasů, stav vlasů v průběhu léčby i po ní a společně, pak vyhodnocujeme naše úspěchy.

Při další návštěvě opět tricholog vyhodnocuje správnost léčby pomocí trichokamery a veškeré nové poznatky a zlepšení s Vámi konzultuje. Společně vyhodnocujeme fotografie, vaše vnímání a pocity z léčby, zda Vám přípravky sedí či ne, a samozřejmě následnou spokojenost či nespokojenost. 

Veškeré záznamy jsou uloženy ve vaší klientské kartě u trichologa, kde jsou informace z rozhovoru, vyšetření, diagnostika, léčebný postup i jeho případné změny, zvolené produkty a konečné uzdravení vlasů a vlasové pokožky. Prostě vše..

Doba léčby a péče o Vás je velmi individuální a nelze ji určit přesně, vždy záleží na potřebách a možnostech klienta. Poslední vyšetření provádíme po úplném uzdravení vlasových či dermatických obtíží.

+420 608 708 123

trichologiejak@gmail.com

Napište nám na messenger